امروز به دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه واخنینگن رفتم تا با دکتر کاریا بوتین، استاد جامعه‌شناسی در این دانشکده دیدار کنم. دقیقاً یک‌سال پیش بود که به ایشان ایمیل دادم و شش‌ماه بعد و پس از پذیرش پروپوزال‌ تحقیقی‌ام در این دانشکده از طرف او دعوتنامه‌ای دریافت کردم تا با آن بتوانم پرونده‌ فرصت مطالعاتی دوره دکتری را تشکیل بدهم. و امروز پس از یک‌سال مکاتبه با ایشان فرصت دیدار فراهم شد. بسیار خوش‌برخورد و دوستانه از من استقبال کرد و من را به تمام اتاق‌های گروه برد و با تک‌تک اعضای گروه، از استاد و دانشجوهای دکتری گرفته تا کارمندان و کارشناسان، آشنا کرد. بیش از دو ساعتی که در حضور او بودم بسیار صحبت کردیم. از فرهنگ ایرانی و هلندی گرفته تا دین مسیحیت و اسلام در این گفتگو سخن به میان آمد. حتی بحث به تحلیل داعش هم کشیده شد. همچنین از قومیت من (قوم لر) و وضعیت کردها در منطقه و ایران پرسید. جالب بود که می‌گفت مسأله داعش، دین نیست بلکه قدرت است و خودش را یک پروتستان معتقد می‌دانست که تقریباً هر یکشنبه به کلیسا می‌رود. جالب‌تر اینکه شوهرش بورکینافاسویی بود و مسلمان. قرار شد یک بار با او به کلیسا بروم و تفاوت کلیساهای کاتولیک و پروتستان را برایم توضیح دهد. دیدار خوبی بود و خوشحالم که قرار است شش‌ماه در این دانشگاه باشم و از فضای فوق‌العاده حرفه‌ای آن بهره ببرم.

پی‌نوشت: دانشگاه واخنینگن در رنکینگ تایمز رتبه ۵۹ را در بین تمام دانشگاه‌های جهان به خود اختصاص داده و در هلند برترین دانشگاه شناخته شده است.

واخنینگن
۲۵ آذر ۱۳۹۸

دانشگاه واخنینگن

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

طراحی سایت و فروش محصولات ساختمانی مرکز تخصصی سرور های HP بازگشت به سرزمین محبوبم Stephanie وبلاگ بانه کالا footwear, slipper, sandal, boot, shoes from Iran سخاوتمندان کانکس چاپ مرکزي ویستا گرافیک